7 błędów przy budowie domów

Podczas budowy robotnicy popełniają błędy, które można zauważyć od razu, podczas gdy inne pojawiają się dopiero po chwili. Aby uchronić się przed tymi wadami i uniknąć ewentualnych problemów, musisz z wyprzedzeniem poznać najczęstsze błędy w budowie domów drewnianych lub budowa domów Warszawa. O tym opowiemy w naszym artykule.
Pogoda

Wylewając betonowy fundament, należy wziąć pod uwagę pogodę na zewnątrz. Aby „chwycić” beton, musisz stać i stać się silniejszym nawet przez 7 dni. Jeśli w najbliższych dniach spodziewany jest deszcz, lepiej przykryć fundament folią. W przypadku upałów podlewanie go wężem nie będzie zbędne, wpłynie to korzystnie na wytrzymałość betonu.

Brak wentylacji

Aby zapobiec zawilgoceniu piwnicy i rozkładowi podłóg na obwodzie piwnicy, konieczne jest wykonanie małych otworów – otworów wentylacyjnych. Należy pamiętać, że pomieszczenia podziemne muszą być wentylowane ze wszystkich czterech stron. Powietrze musi znajdować się wysoko nad ziemią, aby mogło pełnić swoje funkcje przez cały rok i nie przypadkowo znajdować się pod zaspami śnieżnymi zimą.

Jakość drewna

Zwróć szczególną uwagę na wilgotność drewna. Zgodnie z przepisami budowlanymi nie powinien przekraczać 20%. W przeciwnym razie prawdopodobne jest odkształcenie ścian, pojawienie się pleśni, pękanie kłód i powstawanie pęknięć. Dlatego często firmom budowlanym zaleca się budowę domu z zimowego lasu. Takie drzewo zawiera mniej wilgoci i daje mniejszy skurcz podczas budowy. Wilgotność drewna można sprawdzić za pomocą specjalnego urządzenia – wilgotnościomierza.

Obróbka drewna

Kłody należy leczyć środkami antyseptycznymi przed montażem domu z bali. Jeśli zostanie to przeprowadzone po montażu, niektóre części kłód pozostaną niezabezpieczone, z tych miejsc grzyb zacznie się rozprzestrzeniać w domu.

Używanie gwoździ

Bardzo niepożądane jest stosowanie metalowych elementów, takich jak gwoździe i zbrojenia do mocowania kłód. Prowadzi to do naruszenia normalnego skurczu domu, powstawania pęknięć i zniszczenia drewna. Jeśli podczas montażu domu z bali nie używasz drewnianych kołków, ściany domu mogą zacząć się wyginać. Zaleca się stosowanie szpilek nie okrągłych, ale kwadratowych, aby kłody nie zwisały.

Okna i drzwi

Po zakończeniu budowy należy pozostawić dom z bali pod dachem i wywietrzyć przez około sześć miesięcy. Nie spiesz się z instalacją okien i drzwi, jeśli nie chcesz wypaczonych profili okiennych i wypaczonych drzwi. Nie opuszczaj domu z bali bez dachu, w przeciwnym razie drzewo szybko ściemnieje i pojawi się pleśń.

Montaż na dachu

Należy zapewnić nierównomierny skurcz ścian i kalenicy. Aby zapobiec odkształcaniu się dachu, należy użyć przesuwnych krokwi i zrobić niewielką szczelinę, aby po skurczeniu się rozeszły.

Mamy nadzieję, że z naszą pomocą będą mogli Państwo kompetentnie podejść do wyboru wykonawcy i kontrolować postęp prac w trakcie budowy.

Specjaliści firmy Kedrovy Terem znają wszystkie niuanse konstrukcji drewnianych domków z bali. Z nami możesz liczyć na trwałość i niezawodność swojego przyszłego domu.

lnu dużo. Dlatego, aby wygodnie i bezpiecznie mieszkać w nowym domu, powinieneś wcześniej przemyśleć wszystkie niuanse i złożyć wniosek o projekt do zaufanej firmy budowlanej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *